
Het werd er weer eens tijd voor: De Allround Car Competitie. Dit maal met een voorgeschreven schaal, die van de voertuigen die op de 42098 car transporter passen, zoals de 42093, 42123, of de 42137. Zoals de naam al aangeeft, gaat het hier niet alleen om snelheid- manouvreerkunst, duwkracht, stevigheid en intelligentie worden hier ook getest. Er zijn meerdere onderdelen:
- De race. Snelheid zal een factor zijn, maar manouvreerbaarheid en stuurkunst zijn zéker net zo belangrijk.
- Sumoworstelen. Er wordt een vak afgezet- zorg ervoor dat je alle competitie het vak uit duwt.
- Inparkeren. Altijd feest in het echt, nu ook in wedstrijdvorm!
- Trailer Derby. Elk voertuig krijgt een trailer, voorzien van 4 2x4 legosteentjes. Zaak is om de steentjes bij je concurrenten er af te beuken, zonder de eigen stenen te verliezen.
- Looks / originaliteit. Het oog wil ook wat- en er zijn goede punten mee te verdienen.
Om het eerlijk te houden, moeten de voertuigen aan de volgende regels voldoen:
- Voertuigen worden aangedreven door Lego's eigen Power Functions of Powered Up systeem. Maximaal éen batterijdoos, twee aandrijfmotoren, éen stuurmotor of servo. Lego's eigen buggy motoren zijn expliciet niet toegestaan. Niet-Lego accus's of motoren zoals van Buwizz of Sbrick zijn niet toegestaan. Sbrick besturing kan gebruikt worden als er een Lego batterijdoos of accu als voeding wordt gebruikt. Bij twijfel- vraag even.
- Afmetingen: Zoals de titel aangeeft- 15-16 noppen breed. Maximaal 40 noppen lang. Géen hoogtebeperking. Dingen als spiegels mogen uitsteken.
- Het voertuig stuurt net als een normale auto. Kniksturing of tanksturing is dus niet toegestaan.
- Het voertuig moet beschikken over een trekhaak met kogelgewricht, waarbij de kogel naar boven gericht is en zich tussen de 4 en 6 studs van de grond bevindt. (Voorbeeld)
Mocht je voertuig niet aan alle regels voldoen zal je in de meeste gevallen kunnen meedoen; Je loopt dan wel de kans dat je strafpunten krijgt of niet in aanmerking komt voor prijzen. Vraag even voor de zekerheid.
Natuurlijk worden er ook prijzen uitgedeeld, details hierover volgen nog.
Mocht je niet weten hoe je moet beginnen- we hebben een paar voorbeelden waar je op door kan bouwen:
instructies: https://vayamenda.com/basicchassis.pdf
Binnenkort staat er ook eentje online op Jovlem's rebrickable:
https://rebrickable.com/users/jovlem/mocs/
Lego's eigen Top Gear auto:
https://www.lego.com/en-us/service/buil ... ch?q=42109
(Met smallere wielen past ie in de regels)
Vragen? Opmerkingen? Plannen om mee te doen? We horen het graag!